ازدواج - گل نرگس
بررسی مسائل ازدواج - مشکلات ازدواج - آمار طلاق - مدیر فرزانه شکاری

 

دختران به هنگام ازدواج معمولاً بسیار ظریف تر و دقیق تر از آقایان عمل می کنند به طوری که تمامی خصوصیات ریز و درشت همسر آینده خود را در ذهن می پرورانند. ولی باید دانست که این کار، اشتباه بزرگی است که امکان دارد باعث شود شخص در انتخاب و نهایتاً نتیجه ی ازدواجش به رضایت واقعی دست پیدا نکند. در ذیل به ده مورد از اشتباهاتی که دختران در انتخاب همسر خود مرتکب می شوند، اشاره می کنیم.

۱. مرد ایده آل زندگی خود را مانند ستاره های سینما تصور نکنید زیرا آن ها فقط متعلق به دنیای فیلم و سینما هستند، در حالی که زندگی واقعی چیز دیگری ست.

۲. مقایسه ی دائم خواستگارها با یک دیگر یا با سایر افرادی که در اطراف تان حضور دارند، مطمئناً باعث می شود تا نتوانید تصمیم درستی در مورد طرف مقابل تان بگیرید.

۳. برخی از خانم ها به دلیل داشتن شغل مناسب و وضعیت مالی خوب، فکر می کنند به کمک هیچ مردی نیاز ندارند در صورتی که با این طرز تفکر، سد بزرگی مقابل خود ایجاد نموده اند که نمی گذارد به درستی دست به انتخاب بزنند.

۴. بعضی ها به خودشان اجازه نمی دهند که کسی را دوست داشته باشند و همین مسأله برای شان ایجاد مشکل می کند.

۵. در پاره ای از مواقع، دخترها به دلیل عدم اعتماد به نفس، فکر می کنند مورد تأیید دیگران قرار نمی گیرند، در حالی که کمی توجه به نکات مثبت خود می تواند به ایشان بفهماند که از خیلی ها بهتر به نظر می رسند.

۶. در مواردی، خانم ها انتظار دارند که طرف مقابل فوراً یک دل نه صد دل عاشقشان بشود. با چنین توقعی و در زمانی هم که عشق اتفاق نمی افتد سریعاً دل سرد گشته و عقب نشینی می کنند.

٧. اگر به سنی خاص رسیده اید و هنوز ازدواج نکرده اید و می اندیشید که دیر شده و دیگران شما را زیر ذره بین قرار داده اند و بعد فقط به همین دلیل، فوراً به یک خواستگار بله می گویید، قطعاً اشتباه کرده اید.

۸. بر روی نکات منفی مردها تمرکز نکنید که این خطای بزرگی است. سعی نمایید تا احساسات منفی را کنار بگذارید و با دیدگاهی مثبت، یک انتخاب مناسب داشته باشید.

٩. اگر به هر دلیلی موقعیت هایی را در گذشته از دست داده اید و دو دستی به غم و غصه و سال های پست سر چسبیده اید، بهتر است دیگر به آن فکر نکنید.

۱۰. ایثار و فداکاری بیش از حد نسبت به دیگران به طوری که باعث شود نیاز دیگران را به خود مقدم بدانید خطایی ست که بعضی خانم ها مرتکب آن می شوند. امکان دارد به هر دلیلی، بار مسئولیتی به دوش شما باشد اما بدانید باید اول به خودتان، نیازها و آینده شخصی تان فکر کنید و موقعیت ها را از دست ندهید.منابع این نوشتار محفوظ است.

پنج‌شنبه 17 تیر 1395 | 17:54 | ----- | نظرات (0)

درباره وبلاگ
من فرزانه شکاری فـارغ التـحصیل رشـته کشاورزی هستم شـاید تعـجـب کـنیـد و بپرسید که رشته کـشـاورزی چـه ربطـی به مسئله ازدواج دارد در ایـن رابطـه بـایـد بگـویـم کـه مـن همیشـه مشـتاق انجام کـاری سـودمـند برای مردم جامـعه بـوده ام و اینکه درحال حاضر یکی از مشـکلات جامعه ما همـیـن مسـئـله ازدواج اسـت امر بدیهی به نظر می رســد بـه هـمـین لـحاظ بنده بـا تیـب خـاطـر ایــن پـایگـاه را راه اندازی کردم تا با این کار کمک کوچک به جوانان کشور کرده باشم
منو وبلاگ
صفحات
لینک های ویژه
لینک های دوستان
-- لینک های مفید
-- لینک های تبادلی
-- آمار بازدید ها

18201
-- نظرات زیبای دوستان
مادر تنها کسیست که می توان دوستت دارم هایش را باور کرد،حتی اگر نگوید... ------------------------------------------- تو یه کـتاب خـوندم که مـهریه زیاد باعـث میشه کـه شـوهر احـساس کـنه بهـش تحمیل شده و همین کامشو طوری تلخ می کنه که نتونه از تـه دل بـه زن محبت کنه

فال حافظ


Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

داستان روزانه
.