X
تبلیغات
زولا

ازدواج - گل نرگس
بررسی مسائل ازدواج - مشکلات ازدواج - آمار طلاق - مدیر فرزانه شکاری

http://www.cafepatogh.ir/wp-content/uploads/2013/02/1361446087-g6aqj5hu0tc5lp5ium4.jpg

 

دوران شیرین عقد

برای بسیاری از افراد، دوران عقد با همه ی سختی ها و زیبایی هایش همیشه شیرین و دل چسب می باشد زیرا افراد در این هنگام برای اولین بار، حس "با هم بودن" و "در کنار عشقی بی همتا نفس کشیدن" را تجربه می کنند. در این ایام فرد تنها و تنها غرق در زیبایی ها و خوبی های شریک زندگی اش می شود و ارتباط خود را تا حدود زیادی با دنیای حقیقی خارج کم رنگ و گاه حتی قطع می کند. این تجربه به خصوص در آغاز این دوران برای بسیاری از اشخاص اتفاق می افتد و کاملاً هم طبیعی می باشد زیرا در آن زمان، دختر و پسر وارد دنیای تازه ای می شوند که در گذشته هرگز تجربه نکرده اند. در این بین گاه آن چنان غرق در زیبایی های این دنیا می شوند که دیگر به غیر از خود و فرد مقابل خود و محیط زیبای شان به چیز دیگری توجه نمی کنند. با وجود منطقی بودن همه ی این شیدایی ها و بی توجهی ها به خارج، افراد باید بدانند که بیرون این دنیای زیبا و جدید،‌ جهانی حقیقی در مسیر همیشگی خود در حال حرکت می باشد و اشخاص بسیاری به افکار و اعمال آنان چشم دوخته اند. به بیان دیگر تازه عروس و داماد نباید نسبت به خانواده های شان غافل شوند، زیرا هنوز هم به عنوان دختر و پسر آن خانواده ها دارای مسئولیت های فرزندی هستند؛ و علاوه بر آن، عضو جدیدی با مسئولیت های تازه و توقعات متفاوتی هم وارد جمع ایشان شده است.

حال شما اوضاع و احوال والدینی را تصور کنید که دختر یا پسرشان به قول معروف در عالم نامزدی خود غرق شده و به آنها هیچ توجهی نمی کند. به نظر شما این امر باعث ایجاد تفکراتی در ذهن پدر و مادرهای مان نمی شود؟ از جمله "دیگر فرزندمان، ما را دوست ندارد"، "عروس یا دامادمان دل فرزندمان را ربوده است"، "او می خواهد بچه مان را از ما جدا کند"، "چرا فرزندی که یک عمر برایش زحمت کشیده ایم را باید دو دستی تقدیم یک غریبه کنیم؟" و غیره. از دید شما آیا این افکار منفی، پایه و اساس اختلافات جدی در آینده و ایجاد کینه و دشمنی بین خانواده ها با عروس یا داماد را تشکیل نمی دهد؟

متأسفانه باید گفت که بی توجهی دختر و پسر به خانواده های شان به ویژه در دوران عقد باعث دوری ایشان از والدین و ایجاد کدورت میان آن ها می گردد. البته این به معنای ناراحتی پدر و مادرها از ازدواج و سر و سامان گرفتن فرزندشان نیست، بلکه به مفهوم آن است که فرزند هر چقدر هم که بزرگ شود باز بچه ی عزیز آن ها است و والدین به دلیل دل بستگی بسیارشان نمی توانند بی توجهی و یا کم توجهی از جانب فرزند به خود را تحمل کنند. معمولاً در این شرایط، پدرها دوست دارند تا دخترشان پس از عقد هم آنان را اسطوره ی قدرت، امنیت و اقتدار بدانند و مادرها هم می پسندند تا پسرشان به مانند گذشته به آنان علاقمند باشد. در پایان باید بگویم که عروس و دامادها می توانند با رعایت نمودن برخی نکات ساده، از بروز چنین مشکلی در خانواده ها جلوگیری نماییند.

راه کارها:

١. توجه بیشتر افراد هم به پدر و مادر خود و هم به والدین همسرش؛

۲. قدردانی زوجین از زحمات و تلاش های کوچک و بزرگ ایشان؛

۳. توجه زوجین به ایام خاصی چون روز سالگرد ازدواج و تولد والدین خود؛

۴. تهیه ی هدیه به جهت ابراز علاقه و محبت به ایشان؛

۵. وقت گذاردن برای صحبت و درد و دل کردن با آن ها؛

۶. دقت و اهمیت دادن به سخن ها و نظرات درست و منطقی والدین؛

و غیره.
منابع این نوشتار محفوظ است.

چهارشنبه 26 مهر 1396 | 19:13 | ----- | نظرات (0)

درباره وبلاگ
من فرزانه شکاری فـارغ التـحصیل رشـته کشاورزی هستم شـاید تعـجـب کـنیـد و بپرسید که رشته کـشـاورزی چـه ربطـی به مسئله ازدواج دارد در ایـن رابطـه بـایـد بگـویـم کـه مـن همیشـه مشـتاق انجام کـاری سـودمـند برای مردم جامـعه بـوده ام و اینکه درحال حاضر یکی از مشـکلات جامعه ما همـیـن مسـئـله ازدواج اسـت امر بدیهی به نظر می رســد بـه هـمـین لـحاظ بنده بـا تیـب خـاطـر ایــن پـایگـاه را راه اندازی کردم تا با این کار کمک کوچک به جوانان کشور کرده باشم
منو وبلاگ
صفحات
لینک های ویژه
لینک های دوستان
-- لینک های مفید
-- لینک های تبادلی
-- آمار بازدید ها

18157
-- نظرات زیبای دوستان
مادر تنها کسیست که می توان دوستت دارم هایش را باور کرد،حتی اگر نگوید... ------------------------------------------- تو یه کـتاب خـوندم که مـهریه زیاد باعـث میشه کـه شـوهر احـساس کـنه بهـش تحمیل شده و همین کامشو طوری تلخ می کنه که نتونه از تـه دل بـه زن محبت کنه

فال حافظ


Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

داستان روزانه
.